2012 m. birželio 19 d., antradienis


      RAIMONDA KAČERAUSKIENĖ



1.Kokios yra Jūsų stipriosios ir silpnosios pusės?
Manau, kad į šį klausimą geriau atsakytų mano mokiniai
2.Koks yra didžiausias Jūsų pasiekimas šiandien?
      -
3.Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Biurokratinių dalykų, kurie atima daug laiko. Manau, kad mokiniams suteikiama per daug laisvės, o tai gerokai apsunkina mokymo procesą.
4.Kokie Jūsų karjeros tikslai?
     -
5.Kas Jus motyvuoja darbe?
Aplinkinių draugiški santykiai, geri rezultatai.
6. Kokioje aukštojoje mokykloje baigėte mokslus?
Klaipėdos universitete.
7.Kokie dėstomi dalykai Jums buvo įdomiausi universitete/mokykloje? Kodėl?
Tokių nebuvo, nes dėstytojai buvo neįdomūs, nuobodžiai vesdavo paskaitas, tekdavo mokytis tokių dalykų, kurie visiškai nesisieja su pasirinkta specialybe. 
8.Kuriuos dabartinio darbo aspektus mėgstate/nemėgstate?
Labiausiai mėgstu dirbti tiesioginį darbą ir pasiekti tinkamą rezultatą.
9.Kodėl nusprendėte tapti mokytoju?
Nes visuomet mėgau literatūrą, puikiai sekėsi mokykloje.
10.Kokia yra Jūsų mokymo filosofija?
Mokiniai neturi bijoti mokytojo, ir mokytojas, ir mokinys turi siekti to paties tikslo, tarp jų turi būti abipusis pasitikėjimas ir pagarba, tik taip galima pasiekti džiuginančių rezultatų.
11.Ar Jums patinka vertinimo sistema mokyklose? Jeigu ne, kokią sistemą Jūs siūlytumėte?
Taip, ji man atrodo tinkama. 
12.Ką patartumėte būsimiems mokytojams? Koks Jūsų akimis turi būti mokytojas?
Patarčiau nebūti naiviems, nes mokiniai dažnai pasinaudoja mokytojo gerumu. Mokytojas turi būti pavyzdys kitiems - teisingas, korektiškas.






ALGIRDAS KARAČIONKA


1. Kokį universitetą esate baigęs?
VU, tuo metu – vienintelį.
2. Kokios, Jūsų manymu, yra Jūsų stipriosios ir silpnosios pusės?
Gana sudėtingas klausimas. Manau, kad mano stipriąsias ir silpnąsias puses geriau mato aplinkiniai. Manau, kad geriau reikėtų paklausti mokinių.
3. Koks Jūsų didžiausias pasiekimas?
Manau, kad tai, jog tuometinė Palangos vidurinė mokykla tapo gimnazija, yra vienas rimčiausių pasiekimų – tiek mano, tiek apskritai.
4. Kiek metų dirbate mokytoju, direktoriumi? Ir ar patinka dirbti Palangoje?
Paskutinius dvejus metus pamokų neturiu. Vien mokytoju esu išdirbęs nuo 1975 metų. Nuo 1982 metų dirbau pavaduotoju tuometinėje trečiojoje Plungės gimnazijoje. Taip, Palangoje man patinka.
5. Ko nemėgstate savo dabartiniame darbe?
Nemėgstu barti. Bet kartais tenka. Tikrai nemėgstu kelti tono ir stengiuosi to nedaryti.
6. Kas Jus motyvuoja darbe?
Noras gerai ir tinkamai atlikti savo darbą.
7. Kokių dėstomų dalykų nemėgote?
Labai nemėgau tuo metu dėstomų visuomeninių mokslų (red.: tai buvo politinės sovietų ideaologijos vienas iš skleidimo būdų, paskaitos buvo privalomos visiems). Jie buvo gana iškritę iš bendro studijų konteksto. Labiausiai patiko humanitariniai dalykai. Tiesa, labai patiko ir fizika, kad humanitarui, turbūt nelabai būdinga.
8. Ar Jus tenkina dabartinė vertinimo sistema?
Vertinimo sistema yra tokia, kokia yra. Aš manau, kad jokia sistema iki galo neatspindi žmogaus sugebėjimų. Mes esam įpratę vertinti žmogų balais.
9. Kodėl pasirinkote būtent mokytojo duoną? Ar turėjote alternatyvų?
Planavau studijuoti Vilniaus inžinerinį statybos institutą. Bet atsidūriau pedagoginiame institute, man patiko, taip ir likau.
10. Kokia Jūsų mokymo filosofija?
Mano svarbiausi tikslai yra išmokyti ir neįžeisti mokinio. O klasėse būna visko, tačiau šios filosofijos visuomet laikausi.
11. Ką patartumėte būsimiems mokytojams? Koks Jūsų akimis turėtų būti mokytojas?
Mokytojas tai ne vien dalyko mokytojas. Būtų labai gerai, jei pasakei vieną kartą, ir visi suprato. Reikia sugebėti visiems pagal galimybes suteikti kuo geresnį žinių bagažą. O būsimiems mokytojams patarčiau geriau suprasti vaikus.
12. Kaip manote, ar mokytojais gimstama, ar tampama?
Manau, kad kažkokią savybę turėti vis tiek reikia. Jei būsi vien teoretikas, to nepakaks – būsi tik dėstytojas, o ne mokytojas.
13. Kaip manote, kokios savybės labiausiai padeda dirbant šį darbą?
Na, mokiniai galėtų jas tinkamai išvardinti: draugiškas, linksmas, besišypsantis, suprantantis, malonus. Žinoma, kantrybė irgi svarbi. Reikia atsistojus prieš klasę nebūti sausam, per daug formaliam ir atsiribojusiam. Aišku, reikia gerai žinoti ribą, ką mokytojas gali, ir ko – negali.
14. Kokias didžiausias mokinių ydas, kurios trukdo mokytis, įžvelgiate?
Per didelis savo kai kurių teisių žinojimas ir pareigų nevykdymas. Taip pat koją kiša kai kurių tėvų požiūris, kad vaikas vien tik atėjęs į mokyklą turi viską išmokti aukščiausiam balui. Vien atėjimo nepakanka. Taip pat pasigendu tėvų bendradarbiavimo, didesnio domėjimosi. Įvedę elektroninį dienyną suteikėme tėvams visas sąlygas sužinoti apie vaiko mokymąsi. Tikėjomės, kad tai pagerins situaciją. Tačiau mes matome, kad kai kurie tėvai net po keletą mėnesių neapsilanko ir nepasidomi savo vaikų rezultatais. Tėvų, vaikų ir mokyklos bendradarbiavimas yra amžinas klausimas. Yra įvairiausių nuomonių apie mokyklą, tačiau niekas be jos neapsieina.



RITA OLŠAUSKIENĖ

1.    Koks Jūsų išsilavinimas?
VPU (dabar LEU)
2.    Kaip tobulinatės?
Žinoma, dalyvauju įvairiuose užsiėmimuose, seminaruose, nes kasmet atsiranda naujovių, tad mokausi kartu su savo mokiniais.
3.    Kokios yra Jūsų stipriosios ir silpnosios pusės Jūsų darbe? 
Apie stipriąsias ir silpnąsias puses tegul sprendžia mokiniai. Jie geriausiai mato, kurios srities mokytojas vengia, o kur gali atsiskleisti ir padėti mokiniui atskleisti save.
4.    Koks yra didžiausias Jūsų pasiekimas šiandien?
Turiu galimybę dirbti su vyresniais mokiniais ir, manau, kol kas tai neblogai sekasi.
5.    Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Nemėgstu visokiausių „popierinių“ darbų: ataskaitų, protokolų, suvestinių  ir pan. Atima daug laiko, o rezultatas vis tiek nesikeičia.
6.    Kokie Jūsų karjeros tikslai?
O kokia gali būti mokytojo karjera? Manau, tik susijusi su mokykla. Tad ir tikslas- rasti „vietą po saule“, kad nereiktų blaškytis tarp kelių darboviečių.
7.    Kas Jus motyvuoja darbe?
Motyvuoja mokiniai, jų teigiamos emocijos, žinios ir įgūdžiai, kurie atsiskleidžia ne tik per egzaminus , bet ir kasdienybėje, eilinėse pamokose.
8.    Kokie dėstomi dalykai Jums buvo įdomiausi mokykloje/universitete. Kodėl?
I-ojoje vidurinėje mokykloje (dabartinėje senojoje gimnazijoje) mane mokę mokytojai-asmenybės. Kiekvienas  buvo išskirtinis, įdomus. Todėl ir pamokos buvo nenuobodžios. Lietuvių kalba ir literatūra  nuo 5 kl. sudomino auklėtoja - Zita Šidlauskienė, kūrybinga, tolerantiška mokytoja. Matematika būdavo tikras poilsis- viskas būdavo aišku, nes dalyką puikiai išaiškindavo mokytojas A. Augucevičius. Kadangi mėgstu skaityti, tai rusų kalbos ir literatūros pamokos patikdavo. Apskritai mažai  buvo dalykų, kurių nemėgau. O nemėgau tų, kurie nesisekdavo arba kurių nesuprasdavau (pvz. fizika). Dalykas ir mokytojas man nebuvo tapačios sąvokos-galėjo patikti mokytojas, o jo dėstomas dalykas-ne.
 9.    Kodėl nusprendėte tapti mokytoja? 
Mokytoja norėjau būti nuo pradinių klasių, manau, tam padarė įtaką labai gera pirmoji mokytoja A.Adomavičienė. O, be to, tais laikais mergaitės kažkodėl rinkdavosi tik keletą specialybių: medikės, mokytojos ar stomatologės.
10.     Kokia Jūsų mokymo filosofija?  
Kad veiklą išmanytum, neužtenka tik mokytojo pastangų. Norėti išmanyti turi ir pats mokinys. Apskritai svarbiausia- vaikas, mokinys, bet būtų gerai, kad visi mokiniai jaustų ribą ir taip sakant “neužliptų ant galvos”.
11.     Ar Jums patinka vertinimo sistema mokykloje? 
 Sistema tokia, kokia yra visose mokyklose, tad nieko čia ir nepakeisi.
12.     Koks Jūsų akimis turėtų būti mokytojas? 
Mokytojas pirmiausia turi gerbti vaikus ir gerai išmanyti savo dalyką. O suklydęs ar suabejojęs , nebijoti prisipažinti. Reiktų turėti ir humoro jausmą, nes per rimtai reaguojat į mokinių išdaigas bus sunku dirbti mokykloje. Ir susitaikyti, kad labai dažnai pritrūks laiko savai šeimai, vaikams.

ZINAIDA BRUŽIENĖ


1. Kokios yra Jūsų stipriosios ir silpnosios pusės?
Apie tai reikėtų paklausti mano mokinių ir kolegų. Aš pati labai norėčiau, kad mano stiprioji pusė būtų bendravimas ir profesionalumas, o apie silpnąsias patylėsiu.
2. Koks yra didžiausias Jūsų pasiekimas šiandien?
Mokiniai, dirbantys mokytojais, ir penki anūkai.
3. Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Popierizmo.
4. Kokie Jūsų karjeros tikslai?
Dabar jau - sėkmingai pasiekti pensiją.
5. Kas Jus motyvuoja darbe?
Mokiniai.
6. Kokie dėstomi dalykai Jums buvo įdomiausi universitete/mokykloje? Kodėl?
Literatūra, nes dėstė labai įdomi mokytoja, poetė. Pati dalyvavau literatų veikloje, kūriau, teko dalyvauti pirmuosiuose respublikiniuose  filologų konkursuose. Dar prancūzų kalba: tiesiog neblogai sekėsi ir daug sužinodavom apie Paryžių ir Prancūziją. Tada tai buvo taip smalsu...
7. Kuriuos dabartinio darbo aspektus mėgstate/nemėgstate?
Mėgstu bendravimą su mokiniais, kolegomis, kūrybišką požiūrį į bet kokią veiklą. Nemėgstu popierizmo ir valdiško, neatsakingo požiūrio į savo darbą.
8. Kodėl nusprendėte tapti mokytoja?
Taip jau išėjo...Neišdrįsau stoti į aktorinį, nors vėliau aštuonerius metus teko padirbėti mėgėjiškame teatre, o už Frozinos vaidmenį Moljero "Šykštuolyje" 1987 metai pelniau Lietuvos mėgėjų teatrų geriausios moteriško vaidmens atlikėjos nominaciją ..
9. Kokia yra Jūsų mokymo filosofija?
 Mokinys irgi yra žmogus. Nors dirbdama apie jokią filosofiją  niekada  nesusimąsčiau...
10. Ar jums patinka vertinimo sistema mokyklose?
Man ji netrukdo.
11. Ką patartumėte būsimiems mokytojams? Koks Jūsų manymu turi būti mokytojas?
Būsimi mokytojai turėtų įsisąmoninti, jog tai yra labai sunkus darbas ir kad ne kiekvienas geras specialistas gali būti geras  mokytojas. O kad būtum geras mokytojas, pirmiausia turi būti geras žmogus, sugebėti tobulai komunikuoti ir puikiai išmanyti savo dalyką.


ZITA ŠIDLAUSKIENĖ


1. Koks Jūsų išsilavinimas?
Baigiau Klaipėdos universitetą. Lietuvių kalbą, literatūrą ir režisūrą.
2. Kaip tobulinatės?
Dalyvavau konferencijose dėl egzaminų, poezijos pavasaryje, taip pat dėl naujo lietuvių kalbos egzamino.
3. Kokios yra Jūsų stipriosios ir silpnosios pusės Jūsų darbe? 
Stipriosios būtų, tai, kad galiu atskleisti vaiko kūrybiškumą, atrasti tą „kūrybingą vaiką“, parodyti jo gebėjimus. Moku rasti bendrą kalbą su mokiniais. Silpnosios – kartais pasikarščiuoju, kategoriškai vertinu, galiu įžeisti, moku įgelti.
 4. Koks yra didžiausias Jūsų pasiekimas šiandien?
Didžiausias pasiekimas – mano pilietinio, tautinio ugdymo projektai, šių metų projektas „Adventiniai skaitiniai“.
5. Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Nemėgstu kėlimosi anksti ryte, ėjimo į pirmąsias pamokas, nemėgstu griežtos dienotvarkės, nemėgstu darbų taisymo.
6. Kokie Jūsų karjeros tikslai?
Tiesą sakant, niekada negalvojau, kad mokytojas yra karjera. Suprantu savo karjerą kaip auką, būtent tos, dar neišvažinėjusios, Lietuvos gelbėjimą, ir manau, kad žmonės, esantys mokykloje, aukoja savo darbą, gyvenimą tam, kad Lietuva egzistuotų.
7. Kas Jus motyvuoja darbe?
Visų pirma tai įdomu matyti jaunus žmones. Jie neleidžia sustabarėti. Tu visą laiką esi su ta vadinamąja „tautos viršūne“. Taip pat motyvuoja tai, kad galiu kalbėti apie knygas, kas, mano dvasiai, labai patinka.
 8. Kokie dėstomi dalykai Jums buvo įdomiausi mokykloje/universitete. Kodėl?
Man įdomiausia buvo lietuvių kalba, būtent literatūra. Mokykloje visur dalyvaudavau, buvau skaitovė. Labai įstrigo muzikos pamokos. Jos buvo nepaprastai dalykiškos. Net dabar ,klausydama simfonijos, galiu būti gera klausytoja.
9. Kodėl nusprendėte tapti mokytoja? 
Mokytoja tapau per ašaras, nes kai mokėmės universitete, visi galvojome, kad būsime režisieriais. Pamenu, gavau paskyrimą į Palangą, kur man teko dirbti pionierių vadove. Galiausiai tapau mokytoja.
 10. Kokia Jūsų mokymo filosofija?
Mano mokymo filosofija yra, kad patys gabiausi mokiniai visada praauga savo mokytojus.
11. Ar Jums patinka vertinimo sistema mokykloje? 
Mano manymu, vertinimo sistemos visada bus problemiškos, nes čia yra per daug subjektyvumo. Manyčiau, ji yra priimtina, sudaro daug galimybių rasti save ir kitose srityse, tačiau mokytojui sunku vertinti kiekvieną mokinį atskirai.
12. Koks Jūsų akimis turėtų būti mokytojas? 
Mokytojas neturėtų būti draugas. Jis turėtų būti vedlys, žinantis, kur eina, kur veda ir ko iš mokinių nori.
13. Ką patartumėte būsimiems mokytojams? 
Nėra taip ir baisu!

Elena Mažeikienė

1. Kokios yra Jūsų stipriosios ir silpnosios pusės?
Manau, kad puikiai išmanau savo dėstomą dalyką - lietuvių kalbą ir literatūrą. Tiesa, labiau mėgstu literatūros, o ne kalbos mokslus. Stengiuos domėtis naujovėmis, nes per tą laiką, kol dirbu mokykloje, nuolat vyksta įvairios permainos.
2. Koks yra didžiausias Jūsų pasiekimas šiandien?
Sunkoka įvardinti. Galbūt tai, kad iki šiol likau mokytoja, nepasirinkau kitos profesijos, nors turėjau ir labai rimtų pasiūlymų. Profesinėje srityje esu pasiekusi aukščiausią kvalifikacijos kategoriją - mokytojo eksperto. Kad pasiektum ir nuolat pa(si)tvirtintum šį lygmenį išties reikia nemažai nuveikti. Iš visų profesinių pasiekimų daugiausiai džiaugsmo suteikia mokinių laimėjimai: tiek geri egzaminų pažymiai, tiek pasiekimai konkursuose.
3. Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Šalutinių darbų, tiesiogiai nesusijusių su mokomuoju dalyku
                      4. Kokie Jūsų karjeros tikslai?
Nesustoti, nuolat domėtis naujovėmis, tobulinti savo dalykines ir pedagogines žinias.
5. Kas Jus motyvuoja darbe?
Dažniausiai turbūt noras atlikti savo darbą gerai.
6. Kokioje aukštojoje mokykloje baigėte mokslus?
Baigiau VU lietuvių (ir prancūzų) filologiją bei KU literatūrologijos magistrantūrą.
7. Kokie dėstomi dalykai Jums buvo įdomiausi universitete/mokykloje? Kodėl?
 Mokykloje man įdomiausia buvo literatūra, todėl ir rinkausi filologijos studijas. Dar visada domėjausi psichologija ir tokiom disciplinom, kurios susiję su kūrybiškumu. 
8. Kuriuos dabartinio darbo aspektus mėgstate/nemėgstate?
Patinka dirbti su jaunais žmonėmis - taip nuolat jauti gyvenimo pulsą. Ilgesnės negu kitose srityse vasaros atostogos. Kita vertus, varžo gana griežtas darbo grafikas - aštuntą ryto jau reikia būti tikrai atsibudus ir nusiteikus kalbėti kad ir apie Hamletą, nesvarbu, kad galbūt tuo metu to visiškai nesinori.
9. Kodėl nusprendėte tapti mokytoju?
Baigus filologiją pasirinkimas nėra ypatingai platus. Kita vertus, mano darbas man patinka. Jei nepatiktų, nedirbčiau.
10. Kokia yra Jūsų mokymo filosofija?
Turiu vilties, kad mano mokiniai anksčiau ar vėliau grįš prie knygų skaitymo, prie literatūros, meno, t. y. tikrųjų vertybių, mano supratimu.
11. Ar Jums patinka vertinimo sistema mokyklose?
Jeigu ne, kokią sistemą Jūs siūlytumėte?
Būčiau linkusi kritikuoti ne vertinimo, o apskritai pačią mokymo(si) sistemą. Profiliavimas gimnazijose ir vidurinėse mokyklose turėtų būti dar švelnesnis. Gal daugiau reiktų orientuotis į praktinį žinių taikymą.
12. Ką patartumėte būsimiems mokytojams? Koks Jūsų akimis turi būti mokytojas?
Mokytojas turi gerai išmanyti savo dalyką, būti geras psichologas, gebėti taikyti ne tik dalykines, bet ir pedagogines žinias. Gerbti ne tik mokinį, bet ir save, savo darbą. Būtent to norėčiau palinkėti būsimiems mokytojams.


AUŠRA ŠEŠTOKIENĖ

1. Koks jūsų išsilavinimas?
Baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą.
2. Kaip tobulinatės?
Kaip minėjau, tobulėjimas neatsiejamas nuo mokytojo darbo. Todėl įvairūs kursai ir seminarai metodikos, programos turinio, psichologijos temomis yra būtinybė. Manau, tobulėti, augti padeda ir kultūrinis gyvenimas: teatras, kinas, muzika.
3. Kokios yra jūsų stipriosios ir silpnosios pusės jūsų darbe?
Manau, kad pavyksta rasti ryšį , bendrą kalbą su mokiniais, todėl kartu pasiekiame visai neblogų rezultatų.
4. Koks yra didžiausias jūsų pasiekimas šiandien?
Nuo vaikystės svajojau būti darželio auklėtoja, vėliau neįsivaizdavau, kuo galėčiau būti jei ne mokytoja, nors kažkokio aiškaus siekio tapti mokytoja nebuvo. Manau, kad mano pasirinkimą nulėmė aplinkiniai pavyzdžiai, kuriuos mačiau.
5. Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Šiek tiek pavargstu nuo gana didelio tempo darbe. Tai labiausiai ir nepatinka, nes pritrūksta laiko įsiklausyti, išgirsti, pagalvoti..
6. Kokie jūsų karjeros tikslai?
     1.Išlaikyti gerus santykius su mokiniais ir kolegomis.
     2. Padėti mokiniams ruoštis gyvenimui.
     3. Nepamiršti, kad kiekviena diena turi atnešti ką nors naujo- arba tu tą dieną turi atnešti/ atrasti ką nors.
7. Kas jus motyvuoja darbe?
Motyvuoja tai, kad nuolat jaučiu jaunų žmonių energiją- gyvenimo pulsą ---‘‘--- tai, kad kaskart įdėjęs darbo gausi rezultatą. Mėgstu tai, kad mokytojo darbas skatina nuolat domėtis, ieškoti naujovių- privalai būti žingsniu priekyje. Patinka ir tai ,kad darbas siejasi ir su kita mėgstama veikla: teatru, muzika, kinu. Tai, kas reikalinga darbui, svarbu ir man kaip žmogui.
8. Kokie dėstomi dalykai jums buvo įdomiausi mokykloje/universitete. Kodėl?
Mokykloje labiausiai patiko istorija, geografija, kalbos, universitete - užsienio literatūros kursas.
9. Kodėl nusprendėte tapti mokytoja?
Nuo vaikystės svajojau būti darželio auklėtoja, vėliau neįsivaizdavau, kuo galėčiau būti jei ne mokytoja, nors kažkokio aiškaus siekio tapti mokytoja nebuvo. Manau, kad mano pasirinkimą nulėmė aplinkiniai pavyzdžiai, kuriuos mačiau.
10. Kokia jūsų mokymo filosofija?
     1. Padėti mokiniams mokytis
     2. Skatinti už pažangą ir pastangas
     3. Išsaugoti ryšį su mokiniu.
11. Ar jums patinka vertinimo sistema mokykloje?
Patinka
12. Koks jūsų akimis turėtų būti mokytojas?
Mokytojas turėtų būti pirmiausia autoritetas, pagarbos vertas žmogus. Žinoma, svarbu ir tinkamas profesinis išsilavinimas, naujovių ieškojimas, Mokytojas turi būti geras psichologas.


JŪRATĖ GALINAUSKIENĖ


1.Kokios yra Jūsų stipriosios ir silpnosios pusės?
Manau, kad esu pakankamai gerai pasirengusi dėstyti savo dalyką vyresnėse klasėse, moku dirbti su kūrybingais vaikais. Sunkiai sekasi priversti dirbti tuos, kurie yra abejingi literatūrai, nejautrūs, ciniški... Nepagarba gimtajai kalbai, kultūrai labai skaudina, kartais varo į neviltį.
2.Koks yra didžiausias Jūsų pasiekimas šiandien?
Esu labai laiminga, kad mano mokinė Gintarė Rėpšaitė šiemet Jaunųjų filologų konkurse už literatūros kritikos darbą buvo įvertinta pirmąja vieta. Smagu dar ir todėl, kad ji susidūrė su konkurentais net iš Vilniaus licėjaus ir juos įveikė.
3.Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Labiausiai vargina kai kurių mokinių abejingumas, nuotaiką gadina tai, kad jie taip nenori skaityti knygų...
4.Kokie Jūsų karjeros tikslai?
Pasiekiau viską, ko gali pasiekti paprastas mokytojas savo sunkiu darbu: esu gerbiama mokinių, su mano nuomone skaitosi ir kolektyvas, mane pažįsta Lietuvos lituanistinis pasaulis. Siekiu, kad mokiniai gerai išlaikytų egzaminą, kad gyvenime nevargtų su lietuvių kalba.
5.Kas jus motyvuoja darbe?
Dirbti smagu, kai matau blizgančias iš susidomėjimo mokinių akis, smagu, kai perskaitau gražų rašinį, kai pasiseka konkurse, kai kas nors gerą žodį pasako. Smagu, kad galiu uždirbti tiek, kad užtenka būtiniausioms išlaidoms.
6. Kokioje aukštojoje mokykloje baigėte mokslus?
Mokslus baigiau VU, šiai mokslo įstaigai ir šiandien tebejaučiu sentimentus, joje sutikau puikių žmonių, su kuriais ir šiandien bendrauju.
7.Kokie dėstomi dalykai Jums buvo įdomiausi universitete/mokykloje? Kodėl?
Labiausiai mėgau literatūrą, nes visą gyvenimą , nuo pat vaikystės, daug skaičiau. Be to, dėstė puikūs specialistai.
8.Kuriuos dabartinio darbo aspektus mėgstate/nemėgstate?
Mėgstu skaityti, domiuosi savo dalyko naujovėmis. Labiausiai vargina rašinių
vertinimas - tai darbas, reikalaujantis ypatingo susikaupimo.
9.Kodėl nusprendėte tapti mokytoju?
Tai sena giminės tradicija. Ir šiaip myliu žmones, patinka būti su jaunimu.
10.Kokia yra Jūsų mokymo filosofija?
Man patinka Renesanso epochos švietėjų mintis, kad mokykla turi teikti džiaugsmą ir pasitikėjimą, tuo ir vadovaujuosi...
11.Ar Jums patinka vertinimo sistema mokyklose?
Vertinimas yra pats sudėtingiausias ugdymo proceso aspektas. Labai norėčiau, kad iš viso nereikėtų rašyti pažymių, tada mokytojų ir mokinių santykiai būtų kur kas draugiškesni. Manau, kad vertinimo sistemoje dar nemažai painiavos, pasitaiko atsitiktinių pažymių. Aš stengiuosi naudoti kaupiamąjį vertinimą, kad mokinys jaustų paskatą dirbti...
Jeigu ne, kokią sistemą Jūs siūlytumėte?
Sistemą sukurti labai sunku, bet esmė ta, kad vertinimas turėtų skatinti tobulėti žmogų, dabar, deja, neretai yra priešingai.
12.Ką patariate būsimiems mokytojams? Koks Jūsų akimis turi būti mokytojas?
Būsimasis mokytojas turi savęs paklausti, ar jis myli žmones. Be meilės mokykloje išbūti neįmanoma. Mokytojas pirmiausia turi būti asmenybė geriausia žodžio prasme.



JOLITA VAIČIULIENĖ

1. Koks jūsų išsilavinimas?
Baigiau Klaipėdos universitetą. Lietuvių literatūrologija ir teatrologija. Taigi, aš esu lietuvių kalbos mokytoja ir mokyklinio teatro režisierė.
2. Kaip tobulinatės?
Pastaruoju metu daugiausiai tobulinuosi vadybiniuose kursuose, kadangi dabar dirbu pavaduotoja, daugiausiai tobulinuosi toje srityje. O lituanistikos srity- neseniai buvau labai gražioje konferencijoje Anykščiuose.
3.  Kokios yra jūsų stipriosios ir silpnosios pusės jūsų darbe?
Mano kaip mokytojos silpnosios pusės yra tos, kad aš esu labai emocionali ir man ne visada pavyksta būti tikra profesionale, kurios niekas negali išmušti iš vėžių. Mano emocionalumas, empatija šiame darbe truputi trukdo. Na, o stiprioji pusė būtų bendravimas ir bendros kalbos atradimas.
4.  Koks yra didžiausias jūsų pasiekimas šiandien?
Pažvelgus truputį iš šalies į mano darbą, didžiausias pasiekimas yra tai, kad vienas mano buvęs mokinys dabar yra žurnalistas. Jis su mano pagalba daro tai, apie ką svajojo. Kitas mano mokinys - filologas, konkursų laureatas, baigė tarptautinius mokslus. Jis rašo tekstus. Tą aš laikau labai dideliu pasiekimu. Mano pasiekimas yra, kad mano mokiniai studijuoja filologiją, nes aš manau, kad tai yra ta sėkla, tas grūdas,
5. Ko nemėgstate dabartiniame savo darbe?
Kalbant apie pavaduotojos darbą, tai šis darbas yra toks, kuriame yra visiškai nereikalingas kūrybiškumas. Tai dusina ir slopina. Tai yra visiškai biurokratinis ir formalus darbas ir tai yra liūdnoji šio darbo pusė. O lituanistiniame darbe – krūvos rašinių.
6.  Kokie jūsų karjeros tikslai?
Tiesą sakant, tam tikra prasme aš esu blogas karys. Nes sakoma, blogas tas karys, kuris nenori būti generolu. Nors aš esu tas generolas, sau – aš jau seniai tas generolas. Aišku, mano pagrindinis tikslas yra nesustoti, neaptingti, neapkerpėti, neatsilikti nuo gyvenimo. Toks mano tikslas. O siekius aš sieju su šeima.
7. Kas jus motyvuoja darbe?
Visų pirma tai yra interesas. Man įdomu tai, ką aš darau. Tai man yra motyvacija. Taip pat labai didelė motyvacija man yra, kai mane įvertina, bent jau kada nebara ir nesako, kad darau viską blogai. Iš tikrųjų žmonių pasitikėjimas taip pat labai skatina.
8.  Kokie dėstomi dalykai jums buvo įdomiausi mokykloje/universitete. Kodėl?
Mokykloje įdomiausia buvo lietuvių kalba. Taip pat labai patiko rusų kalba. Todėl, kai sprendėsi likimas, kokio dalyko mokytoja noriu būti, svarsčiau labai ilgai, nes rusų kalba man taip pat labai patiko. Universitete – dalykai susiję su režisūra. Tai scenos kalba, scenos judesys ir t.t.
9. Kodėl nusprendėte tapti mokytoja?
Mūsų šeimoje mokytojai buvo labai gerbiami, nors giminėje mokytojų nebuvo. Bet, kad būsiu mokytoja man buvo aišku nuo vaikystės, nes norėjau būti arba mokytoja arba knygyno pardavėja.
10.  Kokia jūsų mokymo filosofija?
Mano mokymo filosofija yra tokia, kad mokytojas negali apsimesti, kad jis yra visažinis, kad jis yra gudresnis už Google. Mokytojas, tam tikra prasme, yra vadybininkas, kuris padeda atsirinkti žinias ir pakreipia mokini teisinga linkme.
11. Ar jums patinka vertinimo sistema mokykloje?
Sistema priimtina. Gal ji yra kiek sudėtingesnė mokytojams, dėl tarpinių vertinimų, kaupiamųjų pažymių, bet mokiniams ir tėvams yra priimtina. O svarbiausia, aš manau, kad pagrindinis vertinimo aspektas, dėl kurio nekiltų jokių problemų, jei mokinys visada žinos, kodėl jis gavo būtent tokį pažymį, o ne kitokį. Mano manymų, jei bus susitarta dėl vertinimo normų, konfliktų dėl vertinimo nekils.
12. Koks jūsų akimis turėtų būti mokytojas?
Mokytojas turėtų būti entuziastas.
13. Ką patartumėte būsimiems mokytojams?
Suderinti jaunatvišką maksimalizmą ir tas visas naujoves, kurias jie gauna studijuodami šiuolaikinę pedagogiką, su senąja gerąja išmintimi.